رونمایی از سامانه ارزیابی اموال در بانک توسعه تعاون

سمات

سامانه ارزیابی اموال منقول و غیرمنقول شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون رونمایی شد

سامانه ارزیابی اموال سازوکاری مطمئن و کارآمد را در اختیار بانک ها ، موسسات مالی و اعتباری وسایر سازمان ها و شرکت ها قراردارده تا روند ارزشیابی اموال را با سرعت  و دقت هرچه تمامتر و با حفظ الزامات قانونی و حقوقی به انجام رسانند.

هدف از راه‌اندازی سامانه ارزیابی اموال که توسط شرکت سمات به سفارش شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون و تولید گردیده است، الکترونیکی کردن کلیه فرآیندهای ارزیابی وثایق مشتریان بانک توسعه تعاون می‌باشد که در شرایط روز جامعه به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور گام بزرگی در جهت تحقق شعار دولت الکترونیکی است.

شرکت سمات یکی از شرکت‌های زیرمجموعه بانک توسعه تعاون بوده و سامانه ارزیابی اموال یکی از سامانه های تولید شده توسط این شرکت به شمار می‌رود و بر همین اساس با نیازسنجی حوزه ارزیابی اموال، طرح اولیه سامانه فوق به شرکت خدمات ارائه و تولید آن در بخش برنامه‌نویسی و پشتیبانی فنی بر عهده شرکت سمات قرارداده شده.

خاطرنشان می‌گردد سامانه مذکور در بستر اینترنت در اختیار شعب و مشتریان بانک توسعه تعاون قرارگرفته تا نسبت به ثبت درخواست ارزیابی وثایق خود در این سامانه اقدام نمایند. این سامانه قادر است کلیه فرآیندهای ارزیابی اعم از ثبت درخواست، تهیه گزارش و امضاء الکترونیکی توسط کارشناسان، صدور و پرداخت هزینه‌های کارشناسی به صورت آنلاین، مکاتبات و ارسال گزارش‌ها به صورت اتوماسیون، ایجاد آرشیو متمرکز از پرونده‌های ارزیابی و … را انجام داده و به صورت 24 ساعته ارائه خدمت نماید.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که با تکمیل این سامانه و اتصال آن و اخذ استعلامات لازم از برخی مراجع مرتبط مانند سازمان ثبت اسناد کشور، راه‌آهن ج.ا.ا، مترو و … بصورت برخط، دقت و صحت ارزیابی آن افزایش‌یافته و زمان کوتاه‌تری صرف تهیه گزارش‌ها می‌گردد.

گفتنی است مشتریان محترم می‌توانند از طریق آدرس http://aes.samatco.ir به سامانه فوق دسترسی داشته باشند.