انتخاب شرکت «سمات» به عنوان چهره برتر در حوزه کارآفرینی از سوی شعبه یک تامین اجتماعی تهران

سازمان تأمین اجتماعی بعنوان بزرگترین نهاد بیمه‌گر اجتماعی کشور با استفاده از فرصت نامگذاری سال ۱۴۰۰ بنام “تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها”، جشنواره ملی انتخاب چهره برتر حوزه کارآفرینی را برگزار می نماید.

 

این سازمان که وظیفه اجرا، تعمیم ، گسترش انواع بیمه‌های اجتماعی و صیانت از مهمترین سرمایه کشور یعنی نیروی انسانی را به عهده دارد، برای تقویت تعاملات سازمان تامین اجتماعی با جامعه کارفرمایی کشور اقدام به برگزاری جشنواره ملی “انتخاب چهره برتر حوزه کارآفرینی” می کند و بر این اساس؛ تمامی کارگاه‌های حقیقی و حقوقی فعال در کشور، مشمول بخشنامه انتخاب چهره های برتر کارآفرینی هستند و ادارات‌کل بیمه‌ای تامین اجتماعی استان‌ها موظفند نسبت به انتخاب کارفرمایان نمونه بر اساس “شاخص‌های تعیین کارفرمای نمونه” اقدام کنند.

برخی از شاخص‌های تعیین کارفرمای نمونه به شرح ذیل می باشد:

  • حفظ حقوق بیمه‌شدگان با ارائه لیست حق بیمه بر مبنای تعداد نفرات بیمه‌شده و دستمزد واقعی جهت حفظ سطح اشتغال
  • پرداخت بموقع و کامل حق بیمه نیروی کار در مهلت مقرر وضع شده در قانون تأمین اجتماعی
  • ،عدم وجود مطالبات قطعی از کارگاه اعم از حق بیمه، بیمه بیکاری و جرائم و در صورت تقسیط بدهی،کارفرما اقساط را در سررسید مقرر پرداخت کرده باشد.
  • عدم محکومیت کارفرما بدلیل خودداری از ارائه لیست حق بیمه که منجر به اجرای ماده ۱۴۸ در مراجع حل اختلاف شده باشد
  • رعایت مفاد ماده ۹۰ قانون تأمین اجتماعی مبنی بر انجام معاینات اولیه قبل از شروع اشتغال به کار در کارگاه و انجام معاینات دوره‌ای بیمه‌شدگان جهت حفظ مستمر سلامت نیروی شاغل کشور
  • رشد درصد جذب نیروی کار یا حفظ سطح اشتغال طی یکسال اخیر
  • استفاده کارفرما از سیستم‌های مکانیزه غیرحضوری تأمین اجتماعی مانند ارسال لیست، پرداخت حق بیمه، دریافت ابلاغ الکترونیکی و…
  • برقراری و رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشتی در محیط کار و جلوگیری ازحوادث ناشی از کار

 

با توجه به ارزیابی های صورت گرفته مبتنی بر شاخص­های فوق الذکر، شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون (سمات)  از سوی شعبه یک  سازمان تامین اجتماعی به عنوان چهره برتر در حوزه کارآفرینی انتخاب گردیده است.

سمات یک شرکت مبتنی بر نوآوری و تکنولوژی اطلاعات است و با تکیه بر نیروی انسانی متخصص خود که جزو سرمایه های اصلی این شرکت می باشد، با مسئولیت پذیری و مشتری مداری سعی در ارائه راه حل های نوین در حوزه بانکداری و پرداخت الکترونیک دارد.