گام اساسی بانک توسعه تعاون برای ورود به عرصه بانکداری دیجیتال برداشته شد

با حضور مدیر عامل بانک توسعه تعاون در مراسم کلنگ‌زنی پروژه دیتا سنتر اصلی بانک که توسط شرکت سمات در مراحل اجرا می باشد، گام اساسی جهت ورود به عرصه بانکداری دیجیتال برداشته شد.

بانکداری الکترنیک


حجت اله مهدیان مدیر عامل بانک توسعه تعاون که به همراه اعضای هیات مدیره و معاونین بانک در مراسم کلنگ‌زنی دیتاسنتر اصلی بانک در محل پارک فناوری پردیس حضور یافته بود ضمت تبریک دهه مبارک فجر و میلاد حضرت فاطمه (س) اعلام داشت: بانک توسعه تعاون با تکمیل زیرساخت‌هـای اساسی فناوری از بانک‌های سرآمد در ایجــاد و توســعه کٌر بانکینگ است.

مهدیان افزود: ضرورت استقرار، تجهیز و بهره‌داری این مرکز و سایر مراکز داده بانک بسیار حائز اهمیت است و سرعت عملیات تاسیس آن باید مد نظر تمامی ارکان بانک قرار گیرد.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون که به همراه اعضای هیات مدیره و معاونین بانک در جلسه شرکت سمات در محل پارک فناوری پردیس حضور یافته بود اعلام داشت: فعالیت بانک توسعه تعاون در حوزه فناوری در راستای ارتقاء بانکداری الکترونیک و پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال می‌شود.

وی افزود: در شرایطی که ارکان بازار و شکل‌گیری معاملات بر پایه زیرساخت‌های الکترونیک تحول یافته است و بازیگران بازار به گسترش معاملات غیر فیزیکی متمایل شده‌اند، نقش نظام بانکی نیز به عنوان واسطه‌گری وجوه، افزایش اطمینان طرف‌های معامله و ارائه دهنده اعتبار به واحدهای تولیدی و تجاری به نحو جدید قابل تصور است.

مهدیان خاطر نشان کرد: بانک توسعه تعاون به عنوان یکی از ارکان توسعه‌ای بخش و با وظایف حمایت از تعاونی‌ها و کارآفرینان در محافل فناورانه کشور نیز حضور می‌یابد، بر همین اساس مقدمات حضور بانک توسعه تعاون و شرکت ابزاری بانک در حوزه فناوری در پارک علم و فناوری پردیس فراهم گردیده است.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون حضور شرکت‌های فناوری و دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری پردیس و اشتغال حدود 6500 نفر نیروی متخصص را مزیتی مهم در این زیست بوم بزرگ فناوری کشور عنوان نمود و افزود: برپایی شعبه و حضور فعالانه شرکت سمات به عنوان نهادی توسعه‌ای در هم‌افزایی با شرکت‌های تعاونی دانش بنیان از برنامه‌های مهم بانک است و هم‌اکنون اقدامات مناسبی در این زمینه به مرحله اجرا درآمده است.

سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون در این جلسه یه موضوع مهم تقویت سرمایه‌ای شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون (سمات) اشاره نمود و افزود: با توجه به پروژه‌های مهم نرم‌افزاری شرکت و فعالیت مهم توسعه‌ای آن در همکاری با تعاونگران ضروری است اندازه شرکت به لحاظ مالی و سرمایه‌ای بزرگ‌تر شود.

امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون در این جلسه گفت: این بانک همگام با تدوین نقشه راه تحول دیجیتال و پیاده‌سازی آن در فرآیندهای بانکداری، با حضور در پارک فناوری پردیس، در موضوع ورود به بازارهای جدید نیز گام موثری برمی‌دارد.

محمد جواد افتخاری مدیر عامل سمات در این جلسه به تعیین فرآیند و زمان‌بندی پروژه اشاره نمود و گفت: با انجام هماهنگی میان بانک و سمات، مراحل اجرایی با کیفیت و سرعت در دستور کار قرار دارد.

افتخاری افزود: شرکت سمات قویترین ابزار فناوری بانک توسعه تعاون است بیشترین تعهدات کاری خود را در حوزه زیرساخت امنیت شبکه، مرکز داده، تولیدنرم افزار و… با بانک توسعه تعاون دارد.
مدیرعامل سمات در پایان ضمن تاکید بر برنامه‌های آتی گفت: یکی از مهمترین پروژه‌های آتی سمات تاسیس و راه اندازی دیتاسنتر بانک توسعه تعاون است که متعهد می شویم با بهترین متریال و طبق زمان‌بندی مشخص تکمیل و جهت بهره‌برداری در اختیار بانک مطبوع قراردهیم.

محمد جعفر ایرانی نایب رییس هیأت مدیره شرکت سمات نیز ضمن تاکید بر اهمیت بکارگیری و پشتیبانی داده‌های بانک گفت: برنامه زمان‌بندی دقیق، تامین منابع مالی مورد نیاز و تجهیز همزمان و بهره‌برداری بموقع بانک از مزایای این مرکز از جمله موارد اساسی پیشبرد و تکمیل پروژه است.

ایرانی افزود: مهمترین سرمایه سمات سرمایه انسانی و کارشناسان خلاق توانمند و ارزش آفرین می باشد.

در این جلسه سعید معادی معاون بازاریابی و استان‌ها، ایرج شیخ‌زاده معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات بانک توسعه تعاون، غلامحسین عرب حسنخانی مشاور مدیرعامل بانک، قاسم توکلی مدیر امور حراست، علی یکتا مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات، مجید مباشرزادگان عضو هیأت مدیره شرکت سمات، شهرام بخشا رییس اداره کل روابط عمومی بانک نیز حضور یافته و نقطه نظرات تخصصی در این زمینه مطرح نمودند.